Tenisový lakeť

Tenisový lakeť je druh tendopatie (poškodenie tkanív) úponových šliach. Degenerácia vekom a ďalšie postupná drobné poranenia pri opakujúce sa záťaži spôsobuje toto ochorenie.
Vplyvom niektorých pohybov, ako napríklad práca s náradím, práca s počítačom, športovanie, vznikajú zápalové zmeny v prechode šľachy v kosť, ktoré sú lokalizované na vonkajšiu stranu dolného hrbolčeka kosti ramennej.

Akútna vs. chronická forma

Pri fyzicky náročné alebo nezvyklé jednorazové práci dochádza k funkčnej poruche. Svaly, ktoré boli namáhané, sa nachádzajú vo vyššom napätí než je optimálne a sú preťažené.
Chronická forma tenisového lakťa je u prípadov dlhších ako 6 týždňov. V tomto prípade už môže dochádzať k štrukturálnym zmenám v svale, šľache alebo pri úponu do kosti. Bolesť je vyvolávaná dlhodobým preťažovaním svalov predlaktia, ale tiež toxickými či metabolickými vplyvmi (vznikajú v dôsledku poruchy látkovej premeny), celkovú bakteriálnou infekciou v tele a ďalšími faktormi. Postihnutý človek sa navyše snaží vyhýbať pohybom, ktoré mu spôsobujú bolesť, a vytvorí si náhradné pohybové vzory. Toto nevhodné pohybové správanie môže spôsobiť prenesenú bolesť aj vo vzdialenejších oblastiach tela.

Príznaky a prejavy

Typická je bolesť pri dotyku na vonkajšiu stranu lakťového kĺbu. Sú pociťované nepríjemné pocity pri úchope a nosenie bremien. V pokročilej fáze napríklad aj pri drobnej manuálnej činnosti. Typické sú bolesti vyžarujúce do zápästia a ruky, ale môžu sa objaviť aj bolesti s propagáciou do ramena a šije.

Jarda, aktívny tenista

Po rokoch tréningu som začal mať problémy s lakťom. Skúšal som toho veľa, ale nič dlhodobo nezaberalo. Kamarátka mi odporučila B-cure laser. Použával som ho 14 dní a bolesť skoro zmizla. Začínam znovu trénovať. Každému s podobným problémom ho môžem odporučiť.

Tenisový lakeť a bcure laser

 

Ošetrenie s B-Cure Laserom:

 

Aplikujte laser po dobu 6 minút na každý ošetrovacie bod na lakti.
Aby bolo ošetrenie pohodlnejšie, použite nastaviteľný stojan. Stabilizujte b cure laser na stojane a ošetrujte oblasť kontaktne bez pohybu, aby laserový lúč prenikol hlboko do tkaniva. Aby ste dosiahli lepšie výsledky, opakujte ošetrenie aspoň dvakrát denne.
Pozn. o vhodnosti použitia nízko úrovňového laserového ošetrenia sa poraďte s Vašim ošetrujúcim lekárom alebo fyzioterapeutom.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík